Domov U Nás

„S úctou k životu.“

O nás

Domov se zvláštním režimem

Historie Domova U Nás

Domov U Nás má historické kořeny. Budova od svého založení na začátku minulého století sloužila jako tělocvična Sokolu a na přilehlé stráni dlouhou dobu fungovalo venkovní divadlo. V sedmdesátých letech minulého stolení byla budova přebudována na rekreační zařízení. Společnost Hermano a.s. koupila budovu ve zchátralém stavu v roce 2006, kompletně budovu zrekonstruovala a přestavěla do dnešní podoby. Jako hotelové zařízení byla budova provozována od roku 2007 do 2015. 

Od roku 2015 je objekt rekonstrukcí přebudován na sociální službu pro osoby se zdravotním postižením, Alzheimerovou chorobou a různými typy demence. Kapacita domova v současné době činí 45 lůžek.

 

Prostředí

Náš domov se nachází v jednom z nejkrásnějších údolí Krkonoš. Celý objekt je zabezpečen a má bezbariérový přístup. V letních měsících mohou využívat naši klienti možnost posezení na terase pod slunečníky, či ve stínu stromů na lavičkách. Přilehlý pozemek je určen pro další venkovní aktivity a kulturní akce.

V přízemí budovy se nacházejí prostory, kde probíhá skupinové a relaxační cvičení, dále rehabilitační místnost, určená k individuální terapii. Největší prostor v přízemí zaujímá společná jídelna, jež slouží také jako společenská a návštěvní místnost. Klienti a jejich rodiny si zde mohou uvařit kávu, čaj, zapůjčit knihy z naší nabídky. Další společné prostory jsou určené k individuálním či skupinovým volnočasovým aktivitám.

V domově je zajištěna též dostupnost služeb jako například návštěva pedikérky a kadeřnice. Naši klienti mají také možnost drobného nákupu v blízké obci s doprovodem, návštěvu kulturních akcí nebo procházek po okolí.

 

Pokoje

Klienti jsou ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích. Ke standardnímu vybavení pokojů patří polohovací postel, noční stolek, šatní skříň. Pokoje mají své vlastní sociální zařízení (WC, sprchový kout, umyvadlo) a nechybí ani wifi připojení k internetu. Klienti mají možnost využít lednici v jídelně. Do našeho zařízení si může klient ze svého domova vzít věci jemu milé a předměty přibližující původní domov např.: rádio, TV, obrázky, polštářek, deka, hodiny, hrnek na kávu apod. Dbáme na to, aby se u nás naši klienti cítili co nejlépe a aby se jejich nový domov u nás stal co nejbližším jejich původnímu domovu.

Posláním domova:

je poskytování kvalitní sociální pobytové služby a zajištění péče osobám, které se v důsledku zhoršeného zdravotního stavu ocitly v nepříznivé sociální situaci a nemohou již trvale žít ve svém přirozeném domácím prostředí.

 

Naším cílem je:

• poskytovat sociální služby, které budou vycházet vždy z osobních specifických potřeb, přání a cílů klienta,

• zajistit všestrannou odbornou péči po stránce psycho-sociální, zdravotní i lékařské, která pomůže zlepšit či alespoň udržet soběstačnost klienta,

• zabezpečit důstojný život klienta v našem domově

• pomáhat klientovi ke spokojenosti vhodnou komunikací, aktivizací, využitím jeho volného času

• vytvářet prostředí co nejvíce přibližující klientův původní domov, udržením jeho zvyklostí a rituálů

• zajistit co nejvyšší kvalitu života pro každého jednotlivého klienta v našem domově

• snažit se všestranně o spokojenost klienta s ubytováním a stravováním.

Fotogalerie

Klikněte pro větší obrázek
Klikněte pro větší obrázek
Klikněte pro větší obrázek
Klikněte pro větší obrázek
Klikněte pro větší obrázek

Aktuality a události

Výpadek elektrického proudu

8. a 9. ledna byl z důvodu sněhové kalamity a popadaných stromů u nás v domově výpadek el. proudu. Situaci všichni zvládli skvěle. Chtěl bych tímto všem svým zaměstnancům poděkovat. Miroslav Babka, ředitel

Podzimní dekorace

Využíváme pestrých barev podzimu.

Podzimní slavnost se vydařila!

Počasí nám vyšlo nejlépe jak mohlo. Účast rodin a známých byla hojná. Děti z Poniklé zatancovaly a naši přátelé z domova Tereza představili program, který pro nás připravili.

Moc děkujeme!