Domov U Nás

„S úctou k životu.“

O nás

Domov se zvláštním režimem

Historie Domova U Nás

Domov U Nás má historické kořeny. Budova od svého založení na začátku minulého století sloužila jako tělocvična Sokolu a na přilehlé stráni dlouhou dobu fungovalo venkovní divadlo. V sedmdesátých letech minulého stolení byla budova přebudována na rekreační zařízení. Společnost Hermano a.s. koupila budovu ve zchátralém stavu v roce 2006, kompletně budovu zrekonstruovala a přestavěla do dnešní podoby. Jako hotelové zařízení byla budova provozována od roku 2007 do 2015. 

Od roku 2015 je objekt rekonstrukcí přebudován na sociální službu pro osoby se zdravotním postižením, Alzheimerovou chorobou a různými typy demence. Kapacita domova v současné době činí 45 lůžek.

 

Prostředí

Náš domov se nachází v jednom z nejkrásnějších údolí Krkonoš. Celý objekt je zabezpečen a má bezbariérový přístup. V letních měsících mohou využívat naši klienti možnost posezení na terase pod slunečníky, či ve stínu stromů na lavičkách. Přilehlý pozemek je určen pro další venkovní aktivity a kulturní akce.

V přízemí budovy se nacházejí prostory, kde probíhá skupinové a relaxační cvičení, dále rehabilitační místnost, určená k individuální terapii. Největší prostor v přízemí zaujímá společná jídelna, jež slouží také jako společenská a návštěvní místnost. Klienti a jejich rodiny si zde mohou uvařit kávu, čaj, zapůjčit knihy z naší nabídky. Další společné prostory jsou určené k individuálním či skupinovým volnočasovým aktivitám.

V domově je zajištěna též dostupnost služeb jako například návštěva pedikérky a kadeřnice. Naši klienti mají také možnost drobného nákupu v blízké obci s doprovodem, návštěvu kulturních akcí nebo procházek po okolí.

 

Pokoje

Klienti jsou ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích. Ke standardnímu vybavení pokojů patří polohovací postel, noční stolek, šatní skříň. Pokoje mají své vlastní sociální zařízení (WC, sprchový kout, umyvadlo) a nechybí ani wifi připojení k internetu. Klienti mají možnost využít lednici v jídelně. Do našeho zařízení si může klient ze svého domova vzít věci jemu milé a předměty přibližující původní domov např.: rádio, TV, obrázky, polštářek, deka, hodiny, hrnek na kávu apod. Dbáme na to, aby se u nás naši klienti cítili co nejlépe a aby se jejich nový domov u nás stal co nejbližším jejich původnímu domovu.

Posláním domova:

je umožnit osobám s demecí žít v bezpečném a klidném prostředí, a to poskytnutím zdravotní a komplexní sociální péče 24 hodin denně.

 

Naším cílem je:

poskytovat kvalitní sociální služby na základě individuálního plánování (vycházejícího z individuálních potřeb a přání každého klienta), poskytování ošetřovatelské péče s možností pokračování v domácích činnostech a zvyklostech,chránit a prosazovat práva klientů, předcházet sociálnímu vyloučení, dále sociálně začleňovat do společnosti, aktivizovat a podporovat osobní růst každého klienta. 

Fotogalerie

Klikněte pro větší obrázek
Klikněte pro větší obrázek
Klikněte pro větší obrázek
Klikněte pro větší obrázek
Klikněte pro větší obrázek

Aktuality a události

Možnost komunikace s klienty přes WhatsApp

Vzhledem k aktuální situaci COVID-19, která vedla k zákazu návštěv, bychom Vám opět nabídli možnost videokomunikace s Vašimi blízkými přes mobilní platformu WhatsApp. 

1. Nejdříve si zavolejte na služení telefon ošetřovatelského personálu k dohodnutí termínu/času hovoru +420 601 575 273

2. Po dohodnutí termínu/času hovoru volejte na WhatsApp číslo +420 775 897 681

Děkujeme za pochopení.

Fotografie z krásně slunečného září

Září nám přineslo krásné slunečné počasí. Více fotografií: http://www.domovunas.cz/clanek/53-fotografie-z-krasne-slunecneho-zari/

Pravidla návštěv

Vážení rodinní příslušníci,

Vážení blízcí našich klientů,

Vážení návštěvníci,

 na základě rozhodnutí vlády ČR jsou od 25.5.2020 povoleny návštěvy v pobytových sociálních službách. Zároveň jsme ale také povinni dbát zajištění bezpečnosti a zdraví našich klientů. Je třeba si uvědomit, že pandemie COVID-19 je největším nebezpečím právě pro seniory – pro naše klienty. Musíme myslet na to, že nákaza může být pro naše klienty fatální, a to s ohledem na jejich věk, zdravotní stav a tím i sníženou imunitu. Z výše uvedených důvodů jsem jako ředitel organizace stanovil pravidla návštěv s platností a účinnosti dnem 19.5.2020Pravidla budou platit do odvolání, a to i s ohledem na stanoviska MZ ČR, MPSV ČR a Hygienické stanice Libereckého kraje.

 

Pravidla návštěv

1.Návštěva je umožněna pouze osobám, které se telefonicky objednají

 Objednání návštěv je možné od 20.5.2020 a to vždy v čase 13,00 – 15,00hod.

Bc. Kavan              tel.: 602 172 427

Směnová sestra     tel.: 601 575 273

Časová osa pro příchozí návštěvy je v rozmezí od 13:00 hod od 15:30 hod. (prosíme o pochopení, v případě nakumulování více návštěv nejsme to schopni personálně a ani prostorově zvládnout)

2.Vždy je možné, že na návštěvu přichází pouze dvě osoby.

3.Každá osoba přicházející na návštěvu je povinna mít roušku. Roušku si návštěva pocelou dobu trvání návštěvy nesmí sundat a mít ji po celou dobu nasazenu. K dispozici jsou jednorázové roušky, které si návštěva může vyzvednout při příchodu.

4.Každá osoba přicházející na návštěvu je povinna si nechat změřit teplotu bezkontaktním teploměrem, podepsat čestné prohlášení , zapsat se do knihy návštěv i s uvedením naměřené hodnoty. Návštěvník s teplotou 37stupňů a více nebude do Domova U Nás vpuštěn.

5.Návštěva se s klientem nepohybuje po Domovu U Nás, je s ním pouze ve vyhrazeném prostoru k tomuto účelu určeném. V případě příznivého počasí upřednostněte pobyt na předzahrádce před budovou.

Žádáme tímto návštěvy, aby případné přinesené věci či potraviny byly ošetřené

desinfekcí, případně mohou návštěvy požádat o desinfekci zaměstnance.

6.Návštěva bez předchozího objednání není možná

Dále žádáme rodiny klientů o zvážení množství donášeného jídla, pochoutek atd. pro své blízké. Nebude v našich silách provádět dostatečnou očistu či dezinfekci obalového materiálu.

Předpokládáme, že se jedná o dočasné opatření, které postupně budeme redukovat a navracet se do normálního režimu

 Děkuji za pochopení

Miroslav Babka

Ředitel

Domov U Nás