Domů
Aktuálně
pořádané akce Domova, aktuality
Dokumenty a informace
pro žadatele
Kontakty
vedení domova a jednotlivé služby

O nás

Historie Domova U Nás

Domov U Nás má historické kořeny. Budova od svého založení na začátku minulého století sloužila jako tělocvična Sokolu a na přilehlé stráni dlouhou dobu fungovalo venkovní divadlo. V sedmdesátých letech minulého stolení byla budova přebudována na rekreační zařízení. Společnost Hermano a.s. koupila budovu ve zchátralém stavu v roce 2006, kompletně budovu zrekonstruovala a přestavěla do dnešní podoby. Jako hotelové zařízení byla budova provozována od roku 2007 do 2015.

Od roku 2015 je objekt rekonstrukcí přebudován na sociální službu pro osoby se zdravotním postižením, Alzheimerovou chorobou a různými typy demence. Kapacita domova v současné době činí 45 lůžek.

Prostředí

Náš domov se nachází v jednom z nejkrásnějších údolí Krkonoš. Celý objekt je zabezpečen a má bezbariérový přístup. V letních měsících mohou využívat naši klienti možnost posezení na terase pod slunečníky, či ve stínu stromů na lavičkách. Přilehlý pozemek je určen pro další venkovní aktivity a kulturní akce.

V přízemí budovy se nacházejí prostory, kde probíhá skupinové a relaxační cvičení, dále rehabilitační místnost, určená k individuální terapii. Největší prostor v přízemí zaujímá společná jídelna, jež slouží také jako společenská a návštěvní místnost. Klienti a jejich rodiny si zde mohou uvařit kávu, čaj, zapůjčit knihy z naší nabídky. Další společné prostory jsou určené k individuálním či skupinovým volnočasovým aktivitám.

V domově je zajištěna též dostupnost služeb jako například návštěva pedikérky a kadeřnice. Naši klienti mají také možnost drobného nákupu v blízké obci s doprovodem, návštěvu kulturních akcí nebo procházek po okolí.

Pokoje

Klienti jsou ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích. Ke standardnímu vybavení pokojů patří polohovací postel, noční stolek, šatní skříň. Pokoje mají své vlastní sociální zařízení (WC, sprchový kout, umyvadlo) a nechybí ani wifi připojení k internetu. Klienti mají možnost využít lednici v jídelně. Do našeho zařízení si může klient ze svého domova vzít věci jemu milé a předměty přibližující původní domov např.: rádio, TV, obrázky, polštářek, deka, hodiny, hrnek na kávu apod. Dbáme na to, aby se u nás naši klienti cítili co nejlépe a aby se jejich nový domov u nás stal co nejbližším jejich původnímu domovu.

Posláním domova:

je umožnit osobám s demecí žít v bezpečném a klidném prostředí, a to poskytnutím zdravotní a komplexní sociální péče 24 hodin denně.

Naším cílem je:

poskytovat kvalitní sociální služby na základě individuálního plánování (vycházejícího z individuálních potřeb a přání každého klienta), poskytování ošetřovatelské péče s možností pokračování v domácích činnostech a zvyklostech, chránit a prosazovat práva klientů, předcházet sociálnímu vyloučení, dále sociálně začleňovat do společnosti, aktivizovat a podporovat osobní růst každého klienta.

Kontaktní informace:
DOMOV U NÁS
Domov se zvláštním režimem
Bratrouchov 1
512 43 Jablonec nad Jizerou
Identifikační číslo služby: 3906688

Provozovatel:
Zlatý věk, s. r. o.
Rybná 716/24
Staré Město, 110 00 Praha
IČO: 275 81 527
ID datové schránky: i2uc8bt

Další kontakty dle oddělení

S úctou k životu

Naším cílem je poskytovat kvalitní sociální služby na základě individuálního plánování (vycházejícího z individuálních potřeb a přání každého klienta), poskytování ošetřovatelské péče s možností pokračování v domácích činnostech a zvyklostech, chránit a prosazovat práva klientů, předcházet sociálnímu vyloučení, dále sociálně začleňovat do společnosti, aktivizovat a podporovat osobní růst každého klienta.

DOMOV U NÁS - domov se zvláštním režimem

DOMOV U NÁS - domov se zvláštním režimem

Historie

Domov U Nás má historické kořeny. Budova od svého založení na začátku minulého století sloužila jako tělocvična Sokolu a na přilehlé stráni dlouhou dobu fungovalo venkovní divadlo.

DOMOV U NÁS - domov se zvláštním režimem

Prostředí

Náš domov se nachází v jednom z nejkrásnějších údolí Krkonoš. Celý objekt je zabezpečen a má bezbariérový přístup.

DOMOV U NÁS - domov se zvláštním režimem

Pokoje

Klienti jsou ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích. Ke standardnímu vybavení pokojů patří polohovací postel, noční stolek, šatní skříň.